Stok Durumu: Stokta Yok

AK022

3D Ahşap Maket Kumbara Eğitici ve Eğlenceli Oyuncak

69,00 TL

Bugünün Oyunu, Yarının Geleceğini İnşa Ediyor

Maket oyuncaklar çocukların eğlenirken zeka gelişimini destekleyen zihinsel ve bilişsel becerilerinin geliştirilmesi ve eğitici oyuncaklar ile doğru düşünme, karar verme, öngörüde bulunma, olasılık belirleme gibi mantık geliştirmeye yönelik özellikler kazandırması bakımından büyük fayda sağlamaktadır.

KARAR VERME VE KONSANTRASYON

Maket oyuncak modelleri seçilirken eğitici oyuncaklar olması çocukların planlı bir şekilde hareket etmelerini, her zaman ve her durumda hızlı ve doğru karar verebilmesini sağlamalıdır. Bu nedenle maket oyuncaklar çocukların oyun sırasında dikkatlerinin yoğunlaşmalarına ve yapacakları maket oyuncak modellerine konsantre olmalarına yardımcı olacaktır. Böylece ezberci bir birey olmaktan çok araştıran, sorgulayan, bir kişilik kazanmalarına yardımcı olacaktır. Bu kazanımlarda çocukların gelecekte her zaman daha yaratıcı daha başarılı ve herkesten farklı bir birey olmalarına katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla da eğitici oyuncaklar olarak görülebileceğimiz maket oyuncaklar çocukların başarılı bir gelecek inşa etmeleri için büyük fayda sağlamaktadır.PROBLM ÇÖZME

Oyun bir çocuğun her bakımdan gelişimini sağlayan, kişilik gelişimini büyük ölçüde etkileyen bir aktivitedir. Oyun sırasında kimsenin farkında olmadığı birçok kazanımların geleceğini etkilediği uzmanlar tarafından devamlı olarak altı çizilerek belirtilen bir konudur. Maket oyuncaklar çocukların kendine olan güvenlerini kazanmalarına, birçok problemleri çözmeye ve karşılaştıkları tüm sorunlarla başa çıkmaya yardımcı olarak kişisel beceriler kazandırmaktadır. Bu da gelecekte başarılı birer birey olmaları için oldukça önemlidir.
YARATICILIK VE İŞBİRLİĞi

Eğitici oyuncaklar çocukların el ve hareket becerilerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca zihinsel beceriler geliştirmesinde büyük katkı sağlayan maket oyuncaklar çocukların kendi dünyalarında oluşturdukları her şeyi uygulamaya ve hayata geçirmeye yardımcı olur.


Ahşap Boyamanın Çocuklara Faydaları

Çocukların küçük kaslarının gelişmesini sağlayan boyama faaliyetleri, el ve göz koordinasyonunu artırır. Çocuklar boyama yaparak kendi eserlerini ürettiklerinden, boyama ve resim yapan çocukların özgüveni artar. Boyama yapmak, çocukların odaklanma becerilerinin gelişmesini sağlar. Çocukların nesneleri ve renkleri öğrenmesine yardımcı olur. Boyama faaliyetleri çocukların hayal gücünü yansıttığı gibi, yaratıcı düşünmelerini sağlar. Çocukların boyama faaliyetlerinden sonra, onlara basit sorular sormak, anlamlandırma yetilerini güçlendirir

Yorum Yapın
Bu ürünü şu anda 6 kişi inceliyor.